Zamecký Penzion Poděbrady

Wellness a masáže

zub

Procedury

Marocký jílový zábal
1,5 hod (zábal celé tělo, masáž zadní část záda, nohy, ruce)
Velmi jemná zemina původem ze severovýchodního Maroka. Vysoce čistící zábal celého těla. Odstraňuje odumřelé buňky kůže. Dodává hydrataci a prokrvení pokožky. S obsahem minerálů, jako je vápník, fosfor, sodík a mangan železitý. Jílový zábal vhodný pro citlivou pokožku zejména pro léčbu kožních nemocí, ekzémů a lupénky. Procedura je zakončena relaxační masáží s vůní orientu.
Kávový peeling
1,5 hod (peeling celé tělo, masáž zadní část, záda, nohy, ruce)
Jemné zrna kávy s blahodárným vlivem pro organismus. Obsah kofeinu je účinný v boji proti striím, suché a hrubé kůže. Dodává pokožce regeneraci a prokrvení. Tělo je zbaveno od nežádoucích toxinů. Závěrem procedury je relaxační masáž.
Kokosový peeling
1,5 hod (peeling celé tělo, masáž zadní část, záda, nohy, ruce)
Velmi příjemný peeling s kousky kokosu a mořskou solí. Tělo zbaví odumřelých buněk kůže. Procedura je zakončena relaxační masáží s kokosovým olejem. Dokonalá relaxace s pocitem vláčné a provoněné a hebké pokožky.
Bylinková masáž
50 min (masáž zadní část záda, nohy, ruce)
Měšce plné bylinek zabalené v plátýnku. Nebo-li razítka nahřátá v horké páře a namáčená do teplého oleje. Velmi účinná masáž, která prohřeje organismus s kombinací bylinek – tepla- tlaku. Zmírňuje napětí a zklidní namožené svaly. Zvyšuje krevní oběh a tok energie v těle. Pokožka je provoněná a hydratovaná. Tento bylinkový rituál si dopřejte zejména ve stresovém období. Bylinková razítka jsou ručně vázaná se směsí domácích bylin, jako je šalvěj, meduňka, máta, mateřídouška, levandule, tymián, kopřiva dvoudomá, bříza a nesmí chybět naše poděbradská lípa.
Horká procedura - rašelinová zábal, parafínový zábal na ruce, lávové kameny
50 min (rašelina v oblasti zad, parafín na ruce, masáž záda nohy)

Přírodní rašelina ze starých rozložených rostlin, která vznikla tisíce let v prvním stádiu při vzniku uhlí. Tento organický materiál se nachází v močálech. Skvělý nosič tepla efektivně uleví od bolesti. Zábal se aplikuje v oblasti zad.

Parafínový zábal na ruce je speciální vosk, který vznikl při destilaci ropy. Ruce jsou uvolněné, prohřáté, vyhlazené a hebké.

Masáž lávovými kameny prohřejí celý organismus a rozproudí tok energie. Velmi relaxační a terapeutický účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Kombinace těchto tří horkých elementů navodí maximální prohřátí a uvolnění.

Antistresová masáž hlavy
20 min (masáž hlava, obličej, dekolt)
Masáž hlavy, obličeje a dekoltu uvolňuje každodenní stres a duševního napětí. Navozuje pocit duševní pohody. V kombinaci s masáží chodidel se dostanete do absolutního vypnutí a uvolnění stresu.
Masáž chodidel
30 min
Pomáhá snížit úzkost i stres. Uleví od pocitu těžkých nohou. Pomáhá jim odpočinou po náročném dni.
Relaxační masáž záda - šíje
45 min
Účinná masáž při problému zejména zad a šíje při špatném držení těla nebo-li každodenních špatných návyků. Vhodná k častým či chronických bolestech zad a krku včetně bolesti hlavy, která souvisí se stresem. Dochází k uvolnění svalů a zároveň je tělo zrelaxováno.
Aroma masáž
50 min (záda, nohy, ruce)

Masáž celého těla horkým orientálním olejem dopřává tělu a mysli zasloužený odpočinek. Tato masáž lze kombinovat lávovými kameny, aby se tělo prohřálo a dostatečně uvolnilo.

Sportovní masáž
50 min (záda, nohy, ruce)
Vhodná po podání nebo před podáním sportovního výkonu. Aby se svaly prohřály, nabudily a zregenerovaly. Není vhodná pro nesportovce ani pro ty, co si masáž často nedopřávají.
Lávové kameny
50 min (záda, nohy, ruce)
Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Blahodárný účinek ze ztuhlé lávy mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Odstraňují napětí ve svalech, uvolňují křeče a rozpouští bolesti. Stimulují krevní oběh, lymfatický systém a zlepšují proudění energie. Tento blahodárný účinek už věděli staří Číňané a Mayové před 5 000 lety.